11 Aralık 2021

Sıkça Sorulan Sorular

Trak Akıllı Depo Kapağı depo boğazına monte edilen tüm metal güvenlik aparatlarıyla problemsiz çalışır.

Trak Akıllı Depo Kapağı'nı araç takip cihazı olmaksızın da kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak sunulan harici Trak Siren ile eşleştirerek kapak izinsiz açıldığında alarm verilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz aracınızın sesli uyarı sistemine (araç kornasına) bağlayarak da alarm özelliğini kullanabilirsiniz.

Trak Yakıt Güvenlik Sistemi bir GPS araç takip cihazı değildir. Tek başına araç takip özelliği yoktur. Ancak sistem araç takip cihazlarıyla entegre edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Montaj sırasında kapak ve alıcı arasında herhangi bir kablolama gerekmemektedir. Monte etmek son derece basittir. Aracınızın yakıt deposuna tıpkı orijinal depo kapağı gibi takılır. Akıllı depo kapağı kablosuzdur, depo üzerinde kablolama, delik delme, vb. işlemler yapılmasına gerek yoktur.

Alıcı montajı ise kabin içerisinde önceden hazırlanmış pratik kablo bağlantıları sayesinde kolaylıkla yapılır ve sistem çalışır hale gelir.

Trak Alıcı üzerinde yer alan, GPS Takip cihazları için özelleştirilmiş çıkışlar ile bağlantı sağlayabilirsiniz. Trak Alıcı tarafından sağlanan Dijital Çıkışlar araç takip cihazının Dijital Girişlerine bağlanabilir. Trak Alıcı'daki 3 (Gri) ve 7 (Sarı) Digital Çıkışları araç takip cihazları için özelleşmiştir. Araç takip cihazınızdaki Dijital Giriş çeşidine göre bu iki çıkıştan birini takip cihazınızın girişine bağlayabilirsiniz.

Trak yakıt güvenlik sistemini iki yakıt deposu olan aracınızda kullanabilirsiniz. Her iki depoya da monte edilen Trak Akıllı Depo Kapağı sayesinde anlık olarak kapak açıldı/kapandı bilgisine erişebilirsiniz.

Bu uygulama için iki ayrı alıcı kullanmanıza gerek yoktur. Bir Trak Alıcı, iki Trak Akıllı Depo Kapağı ile çalışabilir.

Trak Akıllı Depo Kapağı'nın nerede ve ne zaman açıldığını, ne kadar süre açık kaldığını araç takip sistemi entegrasyonu sağlayarak uzaktan takip edebilirsiniz.

Trak Akıllı Depo Kapağı Alıcısında bulunan, araç alarmı veya harici siren için özelleşmiş çıkışlar ile bağlantı sağlayabilirsiniz. Trak Akıllı Depo Kapağı Alıcısı tarafından sağlanan Dijital Çıkışlar alarm/siren Dijital Girişlerine bağlanabilir. Trak Alıcı'daki 4 (Kahverengi) ve 8 (Mavi) Digital çıkışları alarm/siren için özelleşmiştir.

Yakıt almak için depoyu açmadan önce güvenlik alarmını belirli bir süre için devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu aksesuar olarak satılan fiziksel buton yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Alarm devre dışı bırakılsa dahi Trak Akıllı Depo Kapağı'nın ne zaman nerede açıldığı ve ne kadar süre açık kaldığı bilgisi araç takip sistemi üzerinden sistem yöneticisine anlık olarak iletilir.

Scania markası hariç Avrupa'da satılan tüm ağır ticari araçlarla uyumludur. Scania ağır ticari araçların depo boğaz yapısı ve ölçüleri farklı olduğu için uyumlu değildir.

Hayır uyumlu değildir. Trak Yakıt Güvenlik Sistemi şimdilik sadece ağır ticari araçlarla uyumludur.

Trak Akıllı Depo Kapağı dahili pile sahiptir. Bu pil değiştirilemez ve şarj edilemez. Pilin ömrü minimum 5 yıldır.

Trak Akıllı Depo Kapağı RFID taşıt tanıma sistemiyle birlikte kullanılabilir. İki sistem birbirinden tamamen bağımsız olarak çalışır ve birbirlerinin çalışmasını etkilemez.

Hayır, sistem yakıt seviyesi ölçümü yapmamaktadır.

Kapak, mühendislik polimeri malzemeden üretildiği için son derece sağlamdır. Yakıt ile temasa uygun malzemesi sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.